Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra » Šilumos taupymo būdai
 
Termovizija

Kiekvienas daugiabutis namas turėtų pasidaryti termovizinis tyrimą. 

 

Termografija (termovizija) - kietų ir skystų kūnų spinduliuojamų infraraudonųjų spindulių fiksavimas spektre grubiai nuo 900 iki 14‘000 nanometrų. Spinduliai fiksuojami per atstumą termovizoriaus pagalba. Kūnų infraraudonojo spinduliavimo intensyvumas yra proporcingas kūno paviršiaus temperatūrai, tad kuo paviršiaus temperatūra aukštesnė, tuo spinduliavimas intensyvesnis. Termovizorius - prietaisas, kuris fiksuoja infraraudonąjį spinduliavimą, jį performuoja į elektrinius signalus ir lygina su turimu temperatūrų etalonu bei sudaro termo nuotraukas arba kitaip termogramas. Šis prietaisas leidžia gauti šilumos paskirstymo paviršiuje nuotrauką 0,1 C tikslumu realiu laiku.

 

Termovizoriumi matuojant infraraudonųjų spindulių intensyvumą, galima nustatyti pastatuose susidariusius šalčio tiltus, pastatų šilumos izoliacijos, stogų būklę, langų, durų bei jų įstatymo kokybę.


Atliekant pastato termovizinį tyrimą, nustatomi namo konstrukcijų defektai ir vietos, kur reikalinga renovacija siekiant pagerinti šiluminės energijos panaudojimo efektyvumą. Termovizinį tyrimą galima atlikti ir didelėse gamybinėse patalpose, ir daugiabučiuose ar individualiuose gyvenamuosiuose namuose, tyrimas atliekamas ir iš pastato lauko, ir iš vidinės pusių. Atlikus termovizinį tyrimą, užsakovui pateikiamos termonuotraukos, aprašomi rasti defektai ir pateikiami siūlymai.

 

 

Pastato termovizinį tyrimą atlikti verta jei:

 

Sprendžiate ar verta renovuoti Jūsų pastatą (daugiabutį ar kt.), ar užteks tik defektų pašalinimo. Šiuo atveju termovizinis tyrimas parodys ar pastato išorinių konstrukcijų šiluminė varža yra tinkama, ar jas būtina renovuoti, taip pat bus nustatyti kiti pastato konstrukcijų defektai. Norite pasitikrinti savo statinio (ind. namo, buto ar kt.) išorės atitvarų, durų, langų, stogo, šilumos punkto ir kt. kokybę ir galimus šilumos nuostolius. Po termoviziniame tyrime pateiktų išvadų galėsite ištaisyti defektus.

 

 


 
  © 2019 elvikea.lt | Interneto svetainių kūrimas